• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Спільна декларація міністрів закордонних справ України, Республіки Польща та Литовської Республіки щодо заснування Люблінського трикутника
Опубліковано 28 липня 2020 року о 11:44

Люблін, 28 липня 2020 року


Міністри закордонних справ України, Республіки Польща та Литовської Республіки визнають багатовікові історичні та культурні зв’язки між своїми народами.

Вони також усвідомлюють переваги подальшого посилення політичних, економічних, інфраструктурних, безпекових, оборонних та культурних зв'язків між своїми країнами у сучасному світі.

Міністри звертають увагу на роль України, Польщі та Литви у процесі формування сучасних політичних, культурних та соціальних реалій Центральної Європи.

Водночас, вони підкреслюють стратегічне значення посилення співпраці між Європейським Союзом, НАТО і країнами Східного партнерства, і приділяють належну увагу діяльності Ініціативи трьох морів.

Вони з належною увагою ставляться до спільних загроз у сфері безпеки і в інших сферах, зокрема, зумовлених пандеміями.

Вони наголошують на важливості діалогу між трьома країнами у парламентському вимірі, особливо в межах Парламентської асамблеї Україна-Польща-Литва.

Вони визнають переваги тристороннього співробітництва у сфері безпеки, зокрема функціонування Литовсько-польсько-української бригади (LitPolUkrBrig).

---

З огляду на триваючу російську агресію проти України, вони зобов'язуються координувати свою діяльність з метою дотримання міжнародного права, як у тристоронньому співробітництві, так і в міжнародних організаціях (НАТО, Європейський Союз, ООН, Рада Європи, ОБСЄ).

Вони заявляють про незмінність їхнього рішучого засудження спроби анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Вони не визнаю̀ть і ніколи не вѝзнають цієї спроби. Вони також закликають Російську Федерацію вивести свої війська з територій Донецької та Луганської областей України.

Вони підтверджують свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів та закликають Російську Федерацію припинити свою агресію проти України, а також тимчасову окупацію території України – Криму і частини Донецької та Луганської областей України.

Вони підтверджують міцну підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України і вітають її європейський вибір.

Вони із задоволенням відзначають надання Україні статусу партнера з розширеними можливостями НАТО. Вони підтримують прагнення України до членства в НАТО. Надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО має стати наступним кроком на цьому напрямі.

Вони зобов'язуються поглиблювати і розширювати українсько-польсько-литовське співробітництво між збройними силами, як на двосторонньому, так і тристоронньому рівнях, а також повною мірою використовувати можливості, створені в рамках НАТО.

Вони підтверджують непохитну відданість розвитку Східного партнерства шляхом розширення і поглиблення співпраці та визначення його амбітних і стратегічних довгострокових цілей.

Вони зобов'язуються надавати взаємну підтримку у боротьбі з пандемією коронавірусу.

Вони налаштовані на активні дії задля розвитку торгівлі та інвестицій, забезпечення кращого доступу до регіональної інфраструктури та підвищення її якості завдяки амбітним проєктам, що сприяють згуртованості в регіоні.

Вони підтримують співпрацю України з Ініціативою трьох морів, а також співпрацю в інших регіональних форматах.

Вони підтримують ефективне впровадження політико-економічних реформ в Україні, які беруть до уваги польський та литовський досвід і найкращі практик та розробляються у співпраці з іншими європейськими країнами.

Вони зобов'язуються зміцнювати контакти між людьми та співпрацю між громадянськими суспільствами, зокрема між науковцями та експертами.

---

Задля досягнення вказаних вище цілей, міністри засновують тристоронню платформу для політичного, економічного та соціального співробітництва між Україною, Республікою Польща, та Литовською Республікою – Люблінський трикутник.

Міністри проводитимуть регулярні зустрічі, зокрема на полях багатосторонніх заходів, та за участі обраних партнерів.

Вони також організовуватимуть консультації на рівні керівництв МЗС своїх країн та утворять в міністерствах закордонних справ посади представників з питань співробітництва в рамках Люблінського трикутника.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux