• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Спільна заява міністрів закордонних справ України, Республіки Польща та Литовської Республіки з нагоди другої річниці з дня створення Люблінського трикутника
Опубліковано 28 липня 2022 року о 12:00

З нагоди другої річниці заснування «Люблінського трикутника», тристоронньої платформи для політичного, економічного та соціального співробітництва між Україною, Республікою Польща та Литовською Республікою, 

ми, Міністри закордонних справ трьох країн:


Відзначаємо, що досвід «Люблінського трикутника» є підтвердженням провідної ролі малих альянсів у забезпеченні максимально результативної міждержавної взаємодії, а також механізмом для досягнення спільних цілей в рамках міжнародних організацій. За ці два роки співпраця між нашими трьома країнами досягла якісно нового рівня ефективності та продемонструвала стійкість й здатність протистояти найсерйознішим викликам для європейської безпеки. Значною мірою цьому сприяли саміти Президентів держав «Люблінського трикутника» 20 грудня 2021 року та 23 лютого 2022 р., започаткування діалогу на рівні глав урядів 14 березня 2022 року, а також зустріч національних координаторів у Луцьку 11 грудня 2021 р.

 Підкреслюємо вагомий внесок «Люблінського трикутника» у консолідацію міжнародної підтримки України в її боротьбі проти неспровокованої та несправедливої війни, яку розв’язала Російська Федерація, загрожуючи всьому світовому порядку, заснованому на правилах. Закликаємо міжнародну спільноту визначити перемогу над агресором в якості чіткої цілі.

Вітаємо високу інтенсивність військово-технічної співпраці та висловлюємо бажання розширювати співпрацю між збройними силами трьох держав, як на двосторонньому, так і тристоронньому рівні, що включатиме у тому числі проведення навчань у тренувальних центрах Республіки Польща та Литовської Республіки, лікування та реабілітацію військовослужбовців Збройних Сил України. Україна вдячна Республіці Польща та Литовській Республіці за лідерство у наданні військової допомоги, комплексну гуманітарну та фінансову підтримку, які є щирим проявом солідарності, дружби та братерства.

Підтверджуємо непохитний намір працювати над подальшим впровадженням обмежувальних заходів проти Російської Федерації до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах визнаних міжнародною спільнотою кордонів. 


Закликаємо міжнародну спільноту до запровадження повного нафтового та газового ембарго, розширення індивідуальних обмежень проти російських еліт та державних підприємств, а також до повного відключення Росії від західної банківської системи. Відзначаємо важливість протидії спробам російської сторони обійти санкції та необхідність запровадження обмежувальних заходів до країн, які допомагають Російській Федерації їх обходити. Констатуємо важливість передачі Україні заморожених активів російської сторони за кордоном.

Підкреслюємо одностайність позиції  України, Республіки Польща та Литовської Республіки щодо необхідності притягнення Росії до відповідальності за вчинення злочину агресії, воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду, скоєних на території України.


Висловлюємо прагнення продовжити успішну та конструктивну співпрацю в рамках  «Люблінського трикутника»  щодо протидії дезінформації та запобігання впливу російської пропаганди за кордоном.


Республіка Польща та Литовська Республіка привітали рішення щодо надання Україні статусу країни кандидата в ЄС, ухвалене Європейською Радою 23 червня 2022 року, та погодилися координувати зусилля для забезпечення повноправного членства України в ЄС. Зокрема, Республіка Польща та Литовська Республіка підтверджують готовність надати Україні усіляку допомогу у ході майбутніх переговорів про членство України в Європейському Союзі. Україна підкреслює свою рішучість зробити кроки для виконання критеріїв, визначених у висновку Європейської Комісії щодо її заявки на членство в Європейському Союзі. З урахуванням проведення у 2023 році у м. Вільнюс Саміту НАТО, Республіка Польща та Литовська Республіка підтверджують готовність активізувати у рамках Альянсу дискусію щодо запрошення України розпочати переговори про вступ до НАТО.

Сторони мають намір тісно взаємодіяти в питанні об’єднання міжнародних зусиль для відбудови України, розуміючи, що успішна Україна є запорукою процвітання та стабільності в Європі.

Міністри підтверджують вагому роль “Люблінського трикутника” як регіонального формату взаємодії у Центральній Європі та мають намір і надалі розширювати співпрацю з питань безпеки, оборони, енергетики, інфраструктури, наукової, культурної та молодіжної співпраці, у тому числі шляхом залучення до реалізації майбутніх проєктів інших заінтересованих держав відповідно до Дорожньої карти, яку схвалили міністри закордонних справ “Люблінського трикутника” у Вільнюсі у 2021 році.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux