Дякую, пане/пані Головуючий/а,
Я виголошую цю заяву від імені Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Швеції та України.
Після майже чотирьох років Україна продовжує захищати себе від жорстокого та неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії, наслідки якого відчуваються не лише в Україні, а й по всій Європі. Відповідно до міжнародного права Україна має повне право на самооборону.
Від самого початку російської агресивної війни ми стояли на боці України й продовжимо це робити. Наша рішучість ґрунтується на розумінні того, що йдеться не лише про безпеку України, а й про ширшу безпеку Європи та про фундаментальний принцип, що суверенні кордони не можуть бути змінені силою, як це закріплено в Статуті ООН та Гельсінкському Заключному акті.
Тому ми й надалі будемо озброювати Україну та зміцнювати оборону Європи, щоб стримати подальшу російську агресію. І доки Росія продовжуватиме свою війну проти України, ми також підтримуватимемо посилення санкцій та ширших економічних заходів.
Пане/пані Головуючий/а,
Україна постійно демонструє, що серйозно налаштована на мир. Україна залишається готовою до переговорів. Росія ж досі не взяла на себе зобов’язань щодо припинення вогню чи будь-яких кроків, що ведуть до миру. Натомість Росія продовжує свої жорстокі атаки проти українських цивільних та інфраструктури.
Росія має негайно припинити свої незаконні атаки проти цивільного населення та цивільної інфраструктури. Росія повинна бути притягнута до відповідальності за свої дії. Не можна допустити безкарності за злочини, зокрема за воєнні злочини та злочин агресії. Жертви заслуговують на справедливість.
Пане/пані Головуючий/а,
Ми повністю підтримуємо рішення, що поважають суверенітет України та здатні принести Україні й Європі більшу безпеку та стабільність.
Справедливий і тривалий мир вимагає справедливості, притягнення до відповідальності та повної поваги до незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Країни Північної Європи і Балтії й надалі підтримуватимуть Україну — сьогодні й у майбутньому.
Дякую вам, пане/пані Головуючий/а.