У середу, 21 серпня, у Києві відбувся третій, заключний день наради керівників закордонних дипломатичних установ України 2024 «Воєнна дипломатія: стійкість, зброя, перемога».
Протягом третього дня відбулися пленарні сесії за участі секретаря РНБО Олександра Литвиненка, віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, міністрів енергетики Германа Галущенка та освіти і науки Оксена Лісового, а також керівного складу МЗС України.
Виступаючи перед українськими дипломатами, секретар РНБО окреслив актуальні тренди розвитку геополітичної ситуації у світі та ключові виклики і загрози безпеці України. Серед іншого, він привернув увагу учасників наради до таких актуальних питань, як необхідність нарощування військової допомоги Україні, посилення санкцій проти держави-агресора та притягнення її до відповідальності, оновлення підходів до взаємодії з українською всесвітньою спільнотою, утримання світової уваги до російської агресії проти України.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина детально зупинилася на першочергових завданнях, які стоять перед Україною на шляху до членства в ЄС та НАТО. Вона окреслила перспективи просування переговорів про вступ України в ЄС, а також подальші кроки на напрямі євроатлантичної інтеграції з урахуванням рішень Вашингтонського саміту НАТО, передусім щодо незворотності членства України в Альянсі.
Сесія за участі міністра енергетики Германа Галущенка та його заступниці Світлани Гринчук була присвячена стану енергетичної системи України в умовах обстрілів держави-агресора, актуальним потребам енергетичної галузі у зв'язку з підготовкою до опалювального сезону та пріоритетам міжнародної співпраці у цьому контексті.
Ключовою темою спілкування українських дипломатів з міністром освіти і науки Оксеном Лісовим та його першим заступником Євгеном Кудрявцем було забезпечення освітнього процесу для українських дітей, які перебувають за кордоном. Учасники наради обговорили виклики у цій сфері, механізми надання освіти за кордоном та можливості їх удосконалення з урахуванням специфіки та досвіду іноземних держав.
Нарада завершилася підсумковою сесією за участі керівного складу МЗС: першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, заступників міністра Ірини Боровець та Євгена Перебийноса, заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Антона Демьохіна, спеціального представника з питань Близького Сходу та Африки Максима Субха та державного секретаря МЗС Олександра Банькова. У контексті реалізації поставлених керівництвом держави завдань, керівники МЗС деталізували ключові завдання роботи дипломатичної служби на ближчу перспективу. Зокрема йшлося про пріоритети на політико-безпековому, міжнародно-правовому, консульському, економічному, гуманітарному та інформаційно-іміджевому напрямах.
Перший заступник і заступники міністра конкретизували ключові пріоритети на шляху до членства України в ЄС та НАТО, у розвитку відносин з іноземними країнами та міжнародними і регіональним організаціями, а також у взаємодії з українською всесвітньою спільнотою, сферах цифровізації та кібербезпеки.
Нарада дозволила предметно обговорити всі актуальні виклики, які стоять перед Україною, передусім у контексті відсічі збройній агресії Росії, визначити пріоритетні завдання на шляху до перемоги та відновлення справедливого миру за підтримки іноземних партнерів, подальшої інтеграції України в європейський та євроатлантичний простір.