• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • العربية
Україна і Гана домовилися про розбудову співробітництва у сфері кібербезпеки, цифровізації та інформаційних технологій
Опубліковано 04 червня 2025 року о 16:31

Заступник міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Антон Демьохін провів онлайн-зустріч з міністром комунікацій, інформаційних технологій та інновацій Республіки Гана Самюелем Нарті Джорджем. 

У рамках зустрічі співрозмовники підтвердили взаємну зацікавленість у розширенні двосторонньої взаємодії між Україною і Ганою та окреслили пріоритетні напрями співпраці у сферах цифровізації, цифрових трансформацій, інновацій, кібербезпеки і боротьби з кіберзлочинністю. Сторони домовилися предметно опрацювати актуальні треки для розвитку співробітництва між нашими країнами із залученням профільних державних установ.

«Зростаюча динаміка українсько-ганського політичного діалогу на найвищому рівні та на рівні міністрів закордонних справ, чітко демонструє взаємну зацікавленість України і Гани у розбудові широкої двосторонньої співпраці. Цифровий порядок денний Гани - своєчасний крок, на шляху до глобальної цифрової економіки. Переконані, що український досвід сприятиме реалізації ініціатив, включених до цього порядку денного”, - наголосив заступник міністра закордонних справ України.

Антон Демьохін поінформував міністра комунікацій, інформаційних технологій та інновацій Республіки Гана щодо українського досвіду цифровізації та цифрових трансформацій, розвитку інновацій та нарощування кіберпотенціалу.

Самюель Нарті Джордж висловив зацікавленість ганської сторони у вивченні досвіду України з кібербезпеки, використання технологій штучного інтелекту у роботі органів державної влади та в промисловості, започаткування інституту CDTO та підвищення рівня цифрової грамотності населення.

Заступник міністра закордонних справ України також розповів про ініціативи, створені для презентації потенціалу ІТ-ринку України і сприяння встановленню бізнес-контактів з провідними українськими технологічними компаніями, зокрема про платформу Code-UA.

Антон Демьохін підкреслив зацікавленість українських ІТ-підприємств у налагодженні взаємовигідного співробітництва як з приватним, так і з державним секторами Гани. У цьому контексті сторони погодилися щодо доцільності організації спільного українсько-ганського ІТ-форуму.

Під час зустрічі заступник міністра подякував своєму колезі за принципову позицію та участь Республіки Гана у міжнародних зусиллях, спрямованих на встановлення справедливого і сталого миру в Україні.

Перемовини відбулися у продовження двостороннього діалогу, започаткованого на полях Другої Глобальної конференції з нарощування кіберспроможностей, яка відбулася 13-14 травня у Женеві. У переговорах також взяли участь представники Міністерства цифрової трансформації України і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux