• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Україна у співпраці з партнерами провела в ООН засідання високого рівня з питань протидії дезінформації
Опубліковано 07 липня 2021 року о 19:56

В контексті визначеного міністром закордонних справ Дмитром Кулебою пріоритету про те, що Україна має закріпити за собою роль лідера у протидії дезінформації, 7 липня Україна разом із ЄС, США, Литвою, Коста-Рікою, Республікою Корея та Ганою, а також за участі Департаменту глобальних комунікацій Секретаріату ООН провели у штаб-квартирі ООН онлайн-захід високого рівня на тему «Перевірка фактів як глобальна практика з протидії дезінформації та неправдивим відомостям».

Україна ініціювала цей захід у рамках просування в ООН теми протидії поширенню дезінформації та недостовірної інформації як одній з найбільших глобальних загроз людству. Україна має унікальний досвід у виявленні, аналізі та спростуванні дезінформації, набутий у рамках боротьби з гібридною агресією з боку Росії. Цей досвід Україна активно поширює та пропонує партнерам в ООН у рамках дискусії про розбудову спільних глобальних підходів з протидії загрозам у інформаційній сфері.

Як зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на відкритті заходу, пандемія COVID-19 змусила ООН та держави-члени активізувати зусилля на треку боротьби з дезінформацією, однак деструктивний вплив останньої є значно ширшим. Дезінформація підживлює конфлікти, підриває національну безпеку, функціонування демократичних інституцій та процесів, повагу до прав людини, економічний розвиток та захист навколишнього середовища. Саме тому для України є пріоритетним питанням як налагодження партнерства з метою боротьби з дезінформацією на міжнародному рівні, так і вдосконалення своєї діяльності та зміцнення своїх інституційних можливостей на національному рівні, зокрема, за допомогою створення двох абсолютно нових установ - Центру протидії дезінформації та Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. 

Такий підхід підтримав і заступник міністра закордонних справ Литви Арнольдас Пранцкявічус, який нагадав про деструктивну діяльність РФ в інформаційній сфері, спрямовану як проти України, так і проти інших країн.

Т.в.о. керівника Департаменту ООН з глобальних комунікацій Махер Нассер подякував державам-членам ООН за активне залучення до інформаційної кампанії ООН Verified, яка пропагує відповідальний підхід до поширення інформації в соціальних мережах, насамперед щодо пандемії COVID-19 та процесу вакцинації. Сьогоднішній захід є важливим внеском у досягнення цілей з підвищення інформаційної та медійної грамотності.

У ході засідання представники держав-членів ООН мали можливість обговорити з керівницею відділу боротьби з недостовірною інформацією компанії Facebook сучасні тренди у протидії поширенню дезінформації та недостовірній інформації з використанням онлайн-платформ. Як зазначив представник США, занепокоєння у цьому зв’язку викликає діяльність як держав, так і недержавних акторів.

Іншим важливим елементом заходу стало представлення найкращих практик перевірки фактів та джерел інформації від представників Європейської служби зовнішньої діяльності та профільних експертних організацій з України (StopFake), Литви (DebunkEU) та Республіки Корея (SNU FactCheck Center).

Українська ініціатива стала важливим змістовним елементом підготовки ООН до Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності, який вперше відзначатиметься на рівні ООН у жовтні цього року.

Резолюція ГА ООН про відзначення такого тижня була ухвалена у березні цього року і за ініціативою України до її тексту було включені положення що чітко вказують на необхідність  спрямування національних політик, планів дій та стратегій з підвищення медійної та інформаційної грамотності на покращення обізнаності, спроможності до попередження а також стійкості стосовно дезінформації та недостовірної інформації.

Захід в ООН став частиною зусиль України з протидії дезінформації. Подія була організована за підтримки Центру кризового управління ПРООН в Україні при МЗС України.

Нагадуємо, що сьогодні Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба, Литви Габріелюс Ландсбергіс та Польщі Збіґнєв Рау в рамках третього засідання Люблінського трикутника ухвалили План спільних дій з протидії дезінформації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux