Вперше в історії в Парижі пролунали музичні твори кримського правителя, композитора та поета - Газі II Герай хана. Це відбулося після 500 років від їх створення. Історична музична спадщина кримськотатарського народу була відтворена та виконана оркестром "Київ-Класик" під керівництвом Германа Макаренка «Артиста ЮНЕСКО в імʼя миру».
Ми вдячні ЮНЕСКО за підтримку цього унікального проєкту, а також артистові в імʼя миру з Туреччини - Кудсі Ергюнеру, який надав нотний матеріал з приватної колекції його батька. Ці твори мають увійти до енциклопедії музичної спадщини людства, яку незабаром ініціює Україна.
Серед символічних аспектів цього концерту варто відзначити, що він відбувся в перші дні 42-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО - організації, яка має на меті захищати та визнавати важливість збереження культурної спадщини людства. Концерт також проводився в одній з найвидатніших церков Парижу - Сен-Сюльпіс, де музична спадщина кримських татар мала особливе сприйняття.
Ми віримо, що культура та спадщина кримськотатарського народу, які пройшли через століття, переживуть тимчасову окупацію Криму з боку Росії та варварську парадигму існування цієї країни-терориста.