20 березня Український інститут провів публічну презентацію положень відкритого конкурсу з відбору проєкту для Українського павільйону на 20-й Венеційській архітектурній бієнале (2027).
Спікерками заходу були креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська та директорка департаменту публічної дипломатії та стратегічних комунікацій МЗС України Вікторія Ляліна-Бойко. Модерувала подію журналіста й письменниця Мирослава Макаревич.
Під час презентації представили першу публічну конкурсну процедуру, розроблену для відбору проєкту Українського павільйону. Захід також допоможе командам краще зрозуміти процес підготовки, подання та оцінювання конкурсних пропозицій.
Учасники отримали детальну інформацію про умови та порядок проведення конкурсу, календар конкурсного та проєктного циклу, склад журі, а також ключові етапи й критерії відбору проєкту.
Конкурс проходитиме в кілька етапів: приймання заявок, технічний відбір, формування короткого списку, презентація проєктів і оголошення переможця.
До участі в конкурсі допускаються:
Заявки приймаються до 2 травня 2026 (до 23:59) за посиланням.
Проєкти оцінюватимуть за низкою критеріїв, серед яких: відповідність цілям бієнале; релевантність українському контексту; інноваційність і концептуальна цілісність; спроможність команди реалізувати проєкт; комунікаційний потенціал; бюджетна доцільність; екологічна та соціальна відповідальність; міжнародна релевантність і прикладна цінність.
Міжнародна архітектурна виставка - La Biennale di Venezia проходить аз на два роки у Венеції. 20-та Венеційська архітектурна бієнале триватиме з 8 травня до 21 листопада 2027 року (попереднє відкриття 6-7 травня). Кураторами виставки є Ван Шу та Лу Веньюй.
Український інститут із 2025 року призначений комісаром Українського павільйону та виступає ключовим організатором і координатором представлення України на Венеційській архітектурній бієнале.
Подія надасть можливість українським архітекторам представити власні візії, що відповідають на сучасні соціальні, технологічні й культурні виклики.