Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга взяв участь у заході солідарності з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка спільно з Керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком та дипломатичним корпусом іноземних держав: послами ЄС, Великої Британії, Данії, Єгипту, Канади, ПАР, Японії, представниками Бразилії та Німеччини.
Дипломати висловили солідарність з колективом і студентами після нещодавного російського обстрілу, який пошкодив навчальний корпус ІМВ. Вони провели спілкування з науково-викладацьким складом і студентами. Андрій Сибіга нагадав про оголошені МЗС вакансії для молодих спеціалістів і закликав молодь приходити працювати в дипломатичній системі.
“Інститут завжди був провідним у підготовці кадрів для зовнішньої політики України. Це інтелектуальний епіцентр, в якому формується дипломатична еліта. Ці традиції мають зміцнюватися. І такі важкі часи додають ще більшої впевненості. Закликаю вас приєднуватися до команди МЗС. Обіцяємо драйв і причетність до творення історії. Вірю, що ви будете новим поколіням перемоги, яке буде формувати нове обличчя дипломатії та нової, проактивної зовнішньої політики нашої держави”, — заявив він.
Глава МЗС окреслив ключові виклики та пріоритети дипломатичної роботи, наголосив на подальшому посиленні присутності та голосу України в країнах Африки, Азії та Латинської Америки. Міністр також нагадав про велику кількість іноземних політиків та лідерів які навчалися в ІМВ, а згодом стали політичною елітою своїх країн. У цьому контексті він розповів про свої нещодавні переговори в Луанді з міністром закордонних справ Анголи Тете Антоніу, який багато років тому навчався в Інституті міжнародних відносин, та позитивне враження його спогадів для розвитку сучасної співпраці з Україною.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак нагадав, що невдовзі Інститут міжнародних відносин відзначатиме вісімдесятирічний ювілей та анонсував проведення 28 листопада конференції «Дипломатія сьогодні: роль України в глобальній політиці». В ході заходу дипломати та випускники інституту з усіх країн світу, відомі науковці, державні та громадські діячі обговорять виклики, інноваційні підходи та м'яку силу сучасної дипломатії.
Андрій Єрмак також підкреслив, що важливо навчатися й працювати в Україні, адже українці прагнуть спільної перемоги над агресором.
«Ми, вся українська нація, точно зможемо зупинити цю війну, досягти нашої перемоги, досягти справедливого миру», – сказав він.