3 березня 2020 року в Києві відбувся третій раунд кіберконсультацій між Україною та США, під час якого сторони вчергове підтвердили спільну відданість забезпеченню відкритого, надійного та безпечного кіберпростору, в якому всі держави поводяться відповідально.
Представники України та Сполучених Штатів обговорили нещодавні зміни у сфері національної політики в галузі кібербезпеки, проблеми забезпечення безпеки майбутніх мереж зв’язку 5G, розбудову національного кіберпотенціалу та питання міжнародної політики у сфері кібербезпеки, включаючи залучення до багатосторонніх форумів, а також питання атрибуції злочинних дій у кіберпросторі. Делегації розглянули поточні та запропоновані американською стороною проєкти допомоги з кібербезпеки, розроблені спільно з відповідними українськими відомствами та заінтересованими сторонами, включаючи питання посилення кібербезпеки критичної інфраструктури, розробки та реалізації національної кіберстратегії, підвищення рівня кіберзахисту, реагування на кіберінциденти та обміну інформацією, підвищення обізнаності щодо кібербезпеки для всіх зацікавлених сторін, а також підготовки кадрів із забезпечення безпеки промислових систем управління та цифрової криміналістики. Зазначені проєкти доповнюють співпрацю України та США з інших питань, пов’язаних з кібербезпекою.
В якості демонстрації триваючої підтримки з боку США щодо забезпечення кібербезпеки в Україні, Сполучені Штати оголосили про готовність виділити 8 мільйонів доларів допомоги на посилення систем кібербезпеки, на додаток до попередньо виділених у 2017 році 10 мільйонів доларів. Агентство США з міжнародного розвитку також оголосило про намір започаткувати новий проєкт у сфері забезпечення кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури в Україні. В межах проєкту, реалізація якого розпочнеться найближчими місяцями, протягом наступних чотирьох років на цілі розбудови кібербезпеки в Україні інвестуватиметься до 38 мільйонів доларів, зокрема на напрямах підтримки удосконалення нормативно-правової бази, підвищення кадрового потенціалу та налагодження державно-приватного партнерства. Крім того, Федеральне бюро розслідувань провело церемонію нагородження почесними відзнаками Директора ФБР представників Департаменту кіберполіції Національної поліції та Офісу Генерального прокурора України за їх значні зусилля в рамках проведення спільних з ФБР операцій з арешту та екстрадиції кіберзлочинців з території України.
Міжвідомчу делегацію України очолив Директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Руслан Німчинський. До складу української делегації входили представники Міністерства оборони, Міністерства цифрової трансформації, Комітету Верховної ради України з питань цифрової трансформації, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Департаменту кіберполіції Національної поліції, Національного банку України та Національного інституту стратегічних досліджень. Делегацію США очолював представник Державного департамента США Джозеф Пеннінгтон, виконуючий обов'язки заступника глави місії в Посольстві США в Україні, до складу якої входили представники США з Міністерства оборони, Міністерства енергетики, Міністерства внутрішньої безпеки та Міністерства фінансів, Федерального бюро розслідувань, та Агентства США з міжнародного розвитку.