21 червня у рамках робочого візиту до Республіки Австрія заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс провів переговори з генеральним секретарем Федерального міністерства з європейських та закордонних справ Австрії Ніколаусом Маршіком, а також провів зустрічі з радницею Федерального президента Австрії з питань зовнішньої політики Лусією Кронштайнер, депутатами Європарламенту від Австрії – Томасом Вайтцом ("Зелені"), Гельмутом Брандштеттером (ліберальний рух "НЕОС") та Лукасом Мандлем ("Австрійська народна партія").
У ході зустрічей представники Австрії підтвердили незмінну підтримку України на національному та європейському рівнях у відстоюванні суверенітету та територіальної цілісності від російської агресії.
Під час переговорів йшлося щодо продовження надання Україні допомоги, зокрема у сфері гуманітарного розмінування, відбудови енергетичної інфраструктури та відбудови територій, зруйнованих внаслідок російської збройної агресії. У цьому контексті останнім рішенням Відня стало виділення 10 млн євро на реалізацію гуманітарних проєктів в Україні.
Особливу увагу приділено обговоренню підсумків Глобального саміту миру в Швейцарії, який на думку обох сторін, став першим успішним кроком на шляху до справедливого миру. У цьому питанні Євген Перебийніс відзначив важливу роль Австрії у подальших заходах із втілення пунктів Формули миру Президента України Володимира Зеленського.
Австрійська сторона привітала рішення щодо започаткування переговорів про членство України в ЄС.
Євген Перебийніс відзначив, що європейська інтеграція є частиною комплексної стратегії перемоги України у захисті від російської агресії й підтвердив серйозність намірів України бути відповідальним партнером у ході переговорного процесу. Крім того, заступник міністра поінформував австрійських партнерів щодо актуальних здобутків України у процесі реформ.
У ході зустрічі з депутатами Європарламенту окрему увагу привернуто до необхідності посилення спільної взаємодії для протидії російським гібридним загрозам, спрямованим на послаблення Європи та європейської єдності. У цьому зв’язку відзначалася важливість розбудови центрів українознавства на базі австрійських університетів.
Крім того, Євген Перебийніс поінформував австрійських співрозмовників про ситуацію на лінії фронту й підкреслив важливість подальшої військової підтримки, що надходить від наших партнерів, зокрема що стосується систем ППО та інших видів озброєння.