Заступник міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Антон Демьохін відкрив панельну дискусію високого рівня «Союзник чи супротивник? Визначаючи відносини та ролі великих технологічних компаній та уряду у кіберпросторі» у рамках Сінгапурського міжнародного кібертижня, що проходить 17-19 жовтня.
Цей щорічний захід є найпрестижнішим у Південно-Східній Азії тематичним дискусійним майданчиком. Починаючи з 2016 року захід збирає лідерів думок, найвідоміших експертів кіберсфери та високопосадовців профільних відомств не лише з країн цього регіону, а майже з 40 провідних держав світу, які є лідерами розвитку кібертехнологій.
Заступник керівника зовнішньополітичного відомства України висловив вдячність присутнім представникам міжнародної спільноти за практичну допомогу нашій державі у протистоянні російській агресії, зокрема у кіберпросторі. Він наголосив, що надійним шляхом до відновлення стійкої міжнародної безпеки є підтримка Формули миру Президента України Володимира Зеленського.
Антон Демьохін поінформував про заходи, що вживаються урядом України, у тому числі у взаємодії з великими технологічними компаніями, задля підвищення стійкості кіберсфери до зловмисних зовнішніх втручань та подолання корупції. Заступник міністра також розповів про розбудову цифрової екосистеми держави та взаємосумісність українського застосунку «Дія» з електронними системами іноземних країн.
Глава кібердипломатії закликав до стратегічної координації міжнародних зусиль задля безпечного майбутнього шляхом поглиблення існуючих та запровадження нових кібердіалогів.
На полях Сінгапурського міжнародного кібертижня відбулося 18 двосторонніх зустрічей заступника міністра з іноземними партнерами з державного і приватного секторів, а також міжнародних організацій, зокрема Сінгапуру, Брунею, Австралії, Великої Британії, Данії, Канади, Литви, США, Швейцарії, Японії, ООН, Інтерполу та АСЕАН.
Під час зустрічей сторони приділили увагу практичним питанням співробітництва та підтримки України у протистоянні російській агресії, обміну досвідом та започаткування двосторонніх кібердіалогів із зацікавленими сторонами. Співрозмовники також обговорили питання подальшої цифровізації іноземних країн, спираючись на український досвід цифрових трансформацій в державному секторі та екосистеми "Дія", "Трембіта" і "Дія.Engine".