26 травня заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник провів зустріч з делегацією Атлантичної ради у складі директора Євразійського центру Атлантичної ради, посла Джона Хербста, віце-голови Центру стратегії та безпеки ім. Брента Скоукфорта Атлантичної ради посла Поли Добрянські, старшого наукового співробітника програми російських та євразійських студій Фонду Карнегі за міжнародний мир, посла Марі Йованович, голови відділу міжнародних та оборонних питань BGR Group, колишнього постпреда США у НАТО, посла Дагласа Льюта, старшого наукового співробітника Атлантичної ради Адріана Каратницького, посідача кафедри російських та євразійських студій ім. Джорджа Кеннана у Раді з міжнародних відносин і професора міжнародної дипломатії Колумбійського університету Стівена Сестановича, професора історії Університету штату Вірджинія, члена Американської академії дипломатії Філіпа Зеликова та заступника директора Євразійського центру Атлантичної ради Шелбі Магід. Делегація прибула до Києва з робочим візитом.
Андрій Мельник подякував представникам Атлантичної ради за послідовну прихильність і підтримку України та активні зусилля з відстоювання інтересів нашої держави на міжнародних майданчиках на фаховому експертному рівні.
Заступник міністра також висловив вдячність американській стороні за надану Сполученими Штатами безпрецедентну фінансову та оборонну допомогу, що ефективно використовується для стабілізації і захисту нашої держави від збройної агресії з боку Російської Федерації, а також навчання військовослужбовців Збройних Сил України.
Окремо в ході бесіди відзначалося стратегічне значення членства України в НАТО для зміцнення європейської безпеки та важливість ухвалення відповідних рішень в рамках майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі на користь подальшого просування нашої держави шляхом євроатлантичної інтеграції.
Співрозмовники обмінялися думками щодо перспектив поствоєнної відбудови України внаслідок загарбницької війни Росії із залученням допомоги іноземних партнерів, інструментів державно-приватного партнерства, а також використанням з цією метою заарештованих активів РФ за кордоном.
Під час зустрічі сторони також обговорили поточні геополітичні і геоекономічні зміни у світі, які були сформовані внаслідок російської неспровокованої агресії, а також роль нашої держави у новій системі світоустрою, яку було здобуто завдяки героїчному опору українського народу.