Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.
Управління архівної справи та електронного діловодства МЗС реалізовує права громадян на доступ до публічної інформації. Надання публічної інформації Міністерством закордонних справ здійснюється у відповідь на інформаційний запит.
Наказом Міністерства закордонних справ України від 01 грудня 2017 р. № 532 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2017 р. за № 1570/31438) «Питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Міністерстві закордонних справ України» затверджено Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у МЗС України, Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є МЗС України, розмір фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є МЗС України .
Запит складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:
Оформлення інформаційного запиту
Письмово: м. Київ, пл. Михайлівська, 1, Управління генерального секретаріату (на конверті вказувати «Публічна інформація»).
Форми для подання інформаційного запиту у письмовому вигляді:
Телефоном: (044) 238 16 58 (в робочі дні з 9.00 до 18.00; напередодні святкових, неробочих і вихідних днів з 9.00 до 16.45).
Факсом: (044) 238-18-88.
Електронною поштою: [email protected].
Контактна інформація щодо посадових осіб МЗС
Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.
Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.