• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Південного Судану
Опубліковано 17 січня 2019 року о 16:41

Столиця: Джуба

Населення: 10,205 млн

Площа: 644 тис. км²

Різниця в часі з Україною: +1 (взимку)

Мова: Англійська (державна), арабська, регіональні мови: дінка, нуер, барі, занде.

Релігія: Християнство та традиційні африканські анімістичні релігії

Грошова одиниця: Південно-суданський фунт (SSP) (орієнтовно, 1 дол. США – 154 південносуданських фунтів)

Телефонний код країни: +211

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності:

Посольство України в Ефіопії

Адреса: Вореда 17, Кебеле 3, буд. 2116, р-н Боле, м. Аддис-Абеба, п/с 2358

Номер телефону: +251 (116) 61-16-98

Номер гарячої лінії: +251 (967) 41-90-01

Електронна адреса: [email protected]

Посилання на сайт ЗДУ: http://ethiopia.mfa.gov.ua

Загальна інформація

Режим в’їзду для громадян України: Візовий

Одноразову в’їзну візу строком на 1 місяць можна отримати в Посольстві Південного Судану в Москві. Перед відвіданням країни слід уточнити інформацію у відповідальних органах Республіки або в Посольстві Південного Судану в Москві щодо можливості отримання візи по прибуттю в країну (оформлення візи має бути попередньо узгоджено з імміграційною службою країни). У разі необхідності залишитись в країні на строк, що перевищує 1 місяць, до Міністерства внутрішніх справ (м. Джуба) необхідно подати відповідну заяву. Робота за контрактом дозволяється у разі отримання дозволу на працевлаштування. Неможливість пред’явити зазначений документ може призвести до тимчасового вилучення паспорту. Для здійснення подорожі з Південного Судану до Республіки Судан, необхідно отримати суданську візу. Аеропорт Джуба зачинений щодня з 15:30 до 16:30 год., що слід враховувати при необхідності здійснення невідкладної евакуації.

Митні правила

Митними правилами країни передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості видів товарів від профільних міністерств та відомств.

Заборонено ввозити / вивозити тропічні фрукти, м’ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістку та вироби з неї.

Забороняється вивезення об’єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.

Подорожі автомобілем

Керування автомобілем в нетверезому стані чи під впливом наркотиків є кримінальним злочином, яке передбачає ув’язнення порушників. Подорожуючі на автомобільному транспорті мають усвідомлювати, що у разі аварії за межами столиці, отримати екстрену допомогу буде проблематично.

Зважаючи на якість дорожнього полотна, поїздка на авто може бути небезпечною. Відсутнє освітлення як автодоріг, так і зовнішнє освітлення транспортних засобів. Культура водіння відсутня, хаотична. Водії, авто яких не мають 4-привідної системи, можуть зіткнутись з проблемами в сільській місцевості. Подорожувати автомобільним транспортом рекомендується в супроводі як мінімум двох автомобілів із запасом медикаментів та необхідного інструментарію для ремонту. Крім того, актуальною проблемою подорожей є нестача палива по всій території країни, тому водії мають забезпечити наявність достатньої кількості палива заздалегідь.

Страхування

Громадянам України перед поїздкою до Південного Судану рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки слід переконатись, що поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні, а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, подорожуючим треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою можливою компенсацією витрат страховою компанією.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Фотографування державної інфраструктури (державні установи, аеропорт, мости, військові об’єкти) заборонено. При необхідності здійснення цього існує можливість отримання дозволу Міністерства внутрішніх справ країни. Для цього потрібно заповнити анкету, надати 2 фотокартки, копію першої сторінки паспорта та сплатити збір у 50 дол. США.

Корисні телефони в країні

Служба надзвичайних ситуацій  777

Медичний комплекс Джуба (швидка): +211 95-404-4222, +211 95-404-4333

Безпекова ситуація

Посольство України в Ефіопії рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі, утриматися від відвідання Республіки Південний Судан з огляду на триваюче загострення внутрішньополітичної ситуації в країні, а тим, хто перебуває в країні, залишити її територію. Незважаючи на підписання мирної угоди в серпні 2015 року та формування 28 квітня 2016 року Перехідного уряду національної єдності, а також укладення в грудні 2017 р. Угоди про припинення вогню, захист цивільних осіб та гуманітарний доступ в Південний Судан, ситуація в країні залишається нестійкою. Уряд країни має обмежені можливості для стримування злочинності та забезпечення безпеки для подорожуючих, особливо за межами столиці. Злочини спровоковані високим рівнем безробіття та тривалим економічним занепадом країни. Зброя є легкодоступною та розповсюдженою, тому кримінальні елементи є часто озброєними. Викрадення автомобілів і бандитизм є широко поширеним явищем в країні.

Характеристика регіонів

Необхідно бути особливо обережним у всіх регіонах країни, особливо в районах Жонглей, Верхній Ніл та Юніті, в прикордонних із Суданом та Угандою, на  територіях, де продовжуються збройні сутички. Протягом сезону дощів (з липня до жовтня) багато автошляхів стають непрохідними, через що деякі регіони – недоступними.

Рекомендації      

У випадку крайньої необхідності відвідання Південного Судану перед поїздкою доцільно попередити родичів чи близьких, колег по роботі про це, повідомивши при цьому назву міста та готелю, де плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Південному Судані. Обов’язково купуйте авіаквитки в обидві сторони. Рекомендовано завжди носити із собою копію закордонного паспорта для підтвердження особи та громадянства та пред’явлення у разі вимоги. Поліція часом зупиняє на основних шляхах за столицею з метою перевірки посвідчень особи.

Слід уникати місць проведення демонстрацій, протестів, великого скупчення людей, оскільки навіть мирні пікети можуть набути форми агресивних дій. Не бажаним є здійснення піших прогулянок в темну пору доби.

Епідеміологічна ситуація

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для пред’явлення під час в’їзду / виїзду з країни. Більшість країн з прямими повітряними сполученнями з Північним Суданом, включно Кенію та Ефіопію, також вимагають такий сертифікат від усіх пасажирів, які прибувають із Південного Судану. Окрім того, слід виконати щеплення від менінгіту, черевного тифу, вірусу гепатитів, поліомієліту, холери та сказу. В лютому 2015 року в країні були зафіксовані випадки холери. В країні існує високий ризик захворювання на жовту лихоманку та малярію, тому рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо. Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.

Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним. Звертатися до місцевих лікарень слід лише в випадках крайньої необхідності.

Інше

Обіг коштів здебільшого готівковий. Кредитні картки та чеки не приймаються. Отримати готівкові кошти з кредитної картки в банківській установі практично неможливо.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux