• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Ефіопії
Опубліковано 17 січня 2019 року о 00:00

Столиця: Аддис-Абеба

Населення: 108,386 млн

Площа: 1,1 млн км²

Різниця в часі з Україною: +1 год взимку

Мова: амхарська (державна), регіональні: оромійська, сомалійська, тигринья, гураге, афар

Релігія: Ортодоксальне монофізитське православ’я (44%), іслам (34%), протестанти (19%)

Грошова одиниця: Ефіопський бир (ETB) (орієнтовно, 1 дол. США – 28,6 бир)

Телефонний код країни: +251

Деталі щодо перевезення багажу: https://addisairport.com/passenger-information/

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності: 

Посольство України в Ефіопії

Адреса: Вореда 17, Кебеле 3, буд. 2116, р-н Боле, м. Аддис-Абеба, п/с 2358

Номер телефону: +251 (116) 61-16-98

Номер гарячої лінії: +251 (967) 41-90-01

Електронна адреса: [email protected]

Посилання на сайт ЗДУ: http://ethiopia.mfa.gov.ua

Загальна інформація

Режим поїздок для громадян України

Режим в’їзду: Візовий

Враховуючи, що в Україні немає дипломатичних представництв Ефіопії, громадяни України візи для в’їзду в Ефіопію оформлюють у Посольстві цієї країни в Німеччині або у інших дипломатичних місіях Ефіопії.

У зв'язку із прийняттям Урядом Ефіопії рішення про оформлення усім іноземним громадянам електронної візи (e-visa) для відвідин Ефіопії на строк до 30 та 90 днів, всім бажаючим, які планують відвідати Ефіопію, можливо подавати звернення на отримання електронної візи через портал E-visa за посиланням: https://www.evisa.gov.et/#/home

Вимога до паспортів – дійсність принаймні 6 місяців з дня в’їзду до Ефіопії та дві вільні сторінки.

При цьому, вартість одноразової візи для в’їзду в Ефіопію з туристичною метою строком до 30 днів складає 52 дол. США, а строком до 90 днів – 72 дол. США.

УВАГА!

У міжнародному аеропорті «Боле» міста Аддис-Абеби громадяни України візу по прибуттю можуть отримати виключно за наявності попередньо оформленого стороною, що запрошує, індивідуального дозволу імміграційної влади, копія якого має бути надіслана подорожуючому заздалегідь. Вартість такої одноразової візи складає 50 дол. США з терміном перебування один місяць або 70 дол. США на три місяці. Вимога до паспортів – дійсність принаймні 6 місяців з дня в’їзду до Ефіопії та дві вільні сторінки.

Законодавство країни у візовій сфері передбачає, що за продовження візи вперше терміном на місяць стягується консульський збір в 100 дол. США, вдруге віза продовжується на 15 днів за 150 дол. США, втретє – лише на 10 днів за 200 дол. США. За порушення терміну дозволеного перебування мінімальним покаранням є штраф у 300 дол. США. Віза є дійсною з дня оформлення.

Митні правила: 

Відповідно до Постанови Національного банку Ефіопії від 3 жовтня 2017 р., при ввезенні / вивезенні іноземної валюти підлягає декларуванню сума, що перевищує еквівалент 3 тис. дол. США. При вивезенні з Ефіопі іноземної валюти у сумі, що перевищує еквівалент 3 тис. дол. США, мають бути проявленні відповідні банківські документи та / або декларація про ввезення валюти. При цьому, іноземці, які мають дозвіл на проживання / працевлаштування в Ефіопії, мають право ввозити іноземну валюту в сумі, що перевищує еквівалент 1 тис. дол. США лише за умови декларування, та зобов’язання обміняти її на місцеву валюту протягом 30 днів після прибуття до Ефіопії.

Без сплати мита можна ввезти до 200 од. цигарок та до 2 літрів алкоголю. Обов’язковому декларуванню підлягають відеокамери, оргтехніка, електроніка та електричні пристрої, а також засоби зв’язку.

Заборонено ввезення зброї і наркотиків, а також вивезення напівкоштовного (вагою понад 100 г) та коштовного каміння (вагою понад 30 г), дорогоцінних металів (платина, золото, срібло, вагою понад 100 г), шкіри диких тварин та слонової кістки. Намагання провезти через кордон вироби з слонової кістки, наркотичну речовину «кат» або напівкоштовні та коштовні каміння кваліфікуватимуться правоохоронними органами як контрабанда, що тягне за собою покарання.

Вивіз / ввіз з / до країни місцевої валюти – ефіопського бира, вартістю понад 1000 бир, заборонені.

Подорожі автомобілем       

Можливість оренди автомобіля в Ефіопії існує лише разом з місцевим водієм, оскільки українські посвідчення водія не визнаються.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації   

В Ефіопії питання расової або релігійної дискримінації залишається чутливим, будь-які образи з боку іноземців можуть викликати агресію оточуючих та, як наслідок, подання скарги в поліцію. Не у всіх племенах та регіонах має місце традиція прояву гостинності до іноземців. Але навіть у тих місцевостях, які звикли до іноземців (місцевою формою звернення до білого іноземця є слово «фарендж»), не слід нехтувати елементарними правилами поведінки. У ряді регіонів поширеним явищем є сутички та непорозуміння з туристами, які намагаються фотографувати людей або домашню худобу без сплати певної суми грошей. У місцевих жителів є повір’я, що вони втрачають життєві сили, коли їх або їх худобу фотографують.

Напруга в електромережі, як правило, не сягає 200 Вольт, а багатогодинне вимкнення електроенергії в країні є щоденним явищем. Електричні розетки ідентичні європейським та не вимагають адаптерів.

Бутильована питна вода є переважно мінеральною та в цілому, безпечною для вживання. Якість водопровідної води, а також їжі в переважній більшості столичних ресторанів відповідає санітарним нормам. Разом з тим, не рекомендується відвідання вуличних кав’ярень.

Чайові в країні до рахунків, як правило, не включаються, тому подорожуючі самостійно вирішують скільки залишати за обслуговування.

Згідно з законодавством Ефіопії, полювання на тварин та торгівля шкірою, іншими цінними частинами диких тварин, у т.ч. слоновою кісткою, суворо заборонені і загрожують притягненням до кримінальної відповідальності. Не слід погоджуватись на пропозиції місцевих продавців оглянути вироби з таких матеріалів, оскільки правоохоронні органи можуть кваліфікувати це як дії, що караються за законом.

Корисні телефони в країні:

Поліція

Поліція / служба порятунку: 991

Федеральна поліція: +251-115 524077 / 526302 / 526303

Поліція м. Аддис-Абеба: +251-115 572100 / 572121

Швидка

Українські медичні страховки в Ефіопії не дійсні. Швидка допомога, як система надання невідкладної медичної допомоги, відсутня. Зокрема, Державний департамент США радить своїм громадянам при відвіданні Ефіопії мати власні ліки та профілактичні засоби.

У столиці існує декілька лікарень, де можна отримати відносно кваліфіковану медичну допомогу. Одна з них – госпіталь Червоного Хреста Росії «Дезмач Балча Госпіталь», де з пацієнтами працюватимуть, переважно, російські та українські лікарі (тел.: 011-551-40-72, 011-551-32-05).

Контактна інформація інших лікарень та клінік з відділеннями швидкої допомоги:

– Black Lion Hospital : (0115) 51-12-11

– Menilek Ii Hospital: (0111) 23-42-72

– Yekatit 12 Hospital: (0115) 51-80-85.

Служба надзвичайних ситуацій

Поліція / служба порятунку: 991

Пожежна охорона: 939

Безпекова ситуація

Загалом безпекова ситуація в Ефіопії задовільна та підконтрольна федеральній та місцевій владі. У сприйнятті Ефіопії більшістю експертів, країна є найбільш стабільною та найбільш безпечною державою Підсахарської Африки. Столиця Ефіопії м. Аддис-Абеба, та адміністративні центри федеральних земель, а також святі місця на сьогодні не являють собою загрози для туристів. Разом з тим, слід уникати пішохідних екскурсій у святкові дні та після 18:00 год., оскільки криміногенна ситуація змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у натовпі або на малолюдних вулицях.

Великою соціальною проблемою для країни є величезна кількість неповнолітніх дітей, позбавлених батьківського піклування. За оцінками експертів, постійне збільшення в країні кількості дітей-сиріт відбувається внаслідок смерті одного чи обох батьків від ВІЛ/СНІДу. Іншою причиною збільшення кількості дітей-сиріт, є сотні тисяч біженців в Ефіопію з сусідніх Сомалі, Південного Судану, Еритреї та Судану. Присутність навіть у центральних районах Аддис-Абеби величезної кількості жебраків та безхатніх дітей-бродяг, які займаються жебрацтвом, негативно впливає на імідж столиці Ефіопії.

Рекомендується уникати користування приватними перевізниками, а також трьох-чотиримісними колясками «тук-тук» на базі мотоциклів. З урахуванням санітарно-епідеміологічної ситуації, також не рекомендується користування загальноміськими автобусами. Безпечніше винаймати через службу сервісу готелю або туристичну компанію автомобіль з місцевим водієм.

Для уникнення неприємностей як з імміграційною владою, так і під час перебування на території країни, подорожуючим варто потурбуватися про зустріч представниками сторони, що запрошує, або туроператорів.

Ефіопське законодавство суворо забороняє фотографування військових об’єктів, поліцейських / військовослужбовців, промислових об’єктів, урядових будівель та інфраструктури (доріг, мостів, гребель, аеродромів тощо).

Характеристика регіонів   

Окремі регіони країни є небажаними та нерекомендовані для відвідування. Особливо небезпечними є східні та західні регіони: Афар, Гамбела, Сомаалі, Шоа, Арсі. Крім того, неконтрольованими залишаються племена кочовиків, які переміщаються територією країни, а також племена, що конфліктують з місцевим урядом. Подорожі до прикордонних регіонів небезпечні через ризик викрадення з подальшою вимогою викупу.

Рекомендації      

Для уникнення неприємностей як з імміграційною владою, так і під час перебування на території країни, рекомендовано завжди носити із собою копію закордонного паспорта для підтвердження особи та громадянства та пред’явлення у разі вимоги. Рекомендується також уникати місць проведення демонстрацій, протестів, великого скупчення людей, оскільки навіть мирні пікети можуть набрати агресивної та конфронтаційної форми. Не бажаним є здійснення піших прогулянок в темну пору доби.

Епідеміологічна ситуація

Низький рівень санітарії та спалахи епідемій є звичайною складовою місцевого життя. Подорожуючим не рекомендується звертатися до місцевих приватних лікарень, у т.ч. дантистів, з огляду на можливість інфікування місцевими екзотичними хворобами. У різних регіонах Ефіопії окрім СНІДу, залежно від сезону, поширені малярія, жовта лихоманка, кишкові інфекції. Тому перед поїздкою рекомендується зробити щеплення від жовтої лихоманки (сертифікат міжнародного зразка є обов’язковим для перетину кордону для більшості країн Східної Африки),а також придбати протималярійні засоби. Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла Ефіопію до країн підвищеного ризику ураження вірусом поліомієліту.

Особливу загрозу становлять паразити – гельмінти (шистосоми), що живуть у воді майже усіх місцевих озер і річок, а також отруйні змії, малярійні комарі та дрібні гризуни. Навіть в готелях, особливо у віддалених регіонах, треба бути обережним та мати антимоскітні засоби.

Інше

Серед країн Африки Ефіопія виділяється своїми унікальними алфавітом та календарем. Рік має 13 місяців, новий 2011 р. в Ефіопії почався 11 вересня 2018 р., а нова доба починається о 06:00 год. за європейським часом. З урахуванням цього, при плануванні зустрічей рекомендуються приділяти увагу за яким часом вона призначається (за ефіопським або європейським).

Оскільки в Ефіопії переважає гірський ландшафт (місто Аддис-Абеба розташовано на висотах від 2250 до 2950 м над рівнем моря), що спричиняє дуже високий рівень сонячної радіації, тому захисні окуляри, креми, головні убори і легкий одяг з довгими рукавами є бажаними для використання.

Єдиною прийнятною формою оплати є місцева валюта, оскільки в країні заборонено вільний обіг іноземної валюти та виведення валюти з країни. Користування послугами обміну валюти у приватних осіб є кримінальним злочином. Через це подорожуючі мають право здійснити обмін виключно у великих готелях або банках з пред’явленням документів.

Система оплати пластиковими карками в країні з’явилася у 2010 р. і майже не розвинута поза межами столиці м. Аддис-Абеби та декількох великих міст. Місцеві картки двох провідних банків Ефіопії іноземці не можуть придбати, оскільки для цього необхідно відкривати рахунок, що заборонено для подорожуючих.

Крім цього, міжнародні системи термінових грошових переказів готівкою («Western Union», «Money Gram» та ін.) дозволяють лише отримувати перекази у ефіопських бирах (робити перекази до інших країн неможливо).

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux