• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
В МЗС відбулася прес-конференція щодо конкурсних процедур з обрання керівника Українського інституту
Опубліковано 16 березня 2018 року о 18:49

В заході взяли участь Міністр Павло Клімкін та члени конкурсної комісії: куратор і засновник арт-центру Я Галерея  Павло Гудімов, Директорка Чеського центру в Києві Луціє Ржегоржікова, Генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич та засновниця Port Creative Hub Катерина Тейлор.

Майбутній керівник Українського інституту відповідатиме, перш за все, за креативний напрям діяльності установи. А більшість “бюрократичних” обов’язків належатиме виконавчому директору. МЗС передбачено такий розподіл повноважень з огляду на попередній досвід інших державних інституцій, коли творчі люди, стикаючись з “бюрократичною машиною”, розчаровувалися і йшли з посади. 

Генеральному директору також гарантується незалежність у керівництві роботою Українського інституту. МЗС всіляко сприятиме його взаємодії з державним апаратом, але запобігатиме можливим спробам впливу на його роботу. Лише Наглядова рада, відповідно до існуючих принципів і правил, спрямовує діяльність установи.

Про обрання керівника Українського інституту розповів Міністр Павло Клімкін: “Це відкрита історія. Ми створили абсолютно прозору процедуру обрання. Нам дуже важлива підтримка суспільства, щоб знайти гідного кандидата на цю посаду. З нас - чесність, прозорість та невтручання, з кандидатів - креатив, професійність та відповідальність. Будемо допомагати, але не будемо впливати”.

Прозорість конкурсу забезпечить конкурсна комісія, до якої увійшли 9 незалежних експертів у сфері культури та комунікацій. Для об’єктивності відбору конкурсна комісія затвердила чіткі критерії оцінки кандидатів. Зокрема, оцінюватимуться концепція розвитку Українського інституту, есе «Моя роль в управлінні Українським інститутом», які повинен подати кандидат, а також його досвід у міжнародних мультидисциплінарних проектах.

Член конкурсної комісії, куратор і засновник арт-центру Я Галерея Павло Гудімов на питання, яким критеріями має відповідати майбутній керівник Українського інституту, зазначив: “Це має бути, в першу чергу, професійний менеджер – людина, яка має досвід роботи – 6 років – у проектах, дотичних до культури. Ми не обмежуємо, більше того, ми не повинні звужувати критерії, бо ризикуємо не помітити якісного спеціаліста-управлінця в галузі, дотичної до культури. Розглядатимуться також рекомендації, надані на підтримку кандидата іншими професіоналами”.

Для участі у конкурсі запрошуються кандидати, які володіють іноземною мовою та мають досвід роботи у сфері культури і комунікацій, зокрема і в реалізації міжнародних проектів.

Подання заявок для участі у конкурсі триватиме до 11 квітня 2018 року. З деталями та умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням. Також МЗС планує провести онлайн-конференцію, на якій детально роз’яснить умови конкурсу та відповість на всі питання, які будуть цікавити потенційних кандидатів на посаду. Час проведення конференції буде анонсовано на Facebook-сторінці МЗС.

Комунікаційна кампанія щодо обрання керівника Українського інституту здійснюється Міністерством закордонних справ України спільно з Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine.

Створення Українського інституту, який по суті є українським аналогом Британської ради, Ґете-Інституту, Французького інституту, вітають директори цих інституцій в Україні. Вони діляться своїм досвідом роботи та побажаннями для майбутнього Генерального директора Українського інституту у ролику:

{video}https://youtu.be/_qCqwFj903c{/video}

Про Український інститут:

Рік тому МЗС розпочало роботу із започаткування українського аналога Британської ради, Ґете-Інституту, Французького інституту, Чеського культурного центру, Польського інституту тощо. За цей час ми провели масштабну роботу: дослідили діяльність іноземних культурних інституцій, провели десятки зустрічей з керівниками інституцій, які працюють в Україні, а також з потенційними партнерами в Україні та за кордоном, підготували концепцію Українського інституту та презентували її громадськості, провели публічне обговорення установчих документів та закликали громадськість долучитися до формування Наглядової ради Інституту тощо. Результатом цих зусиль стала підтримка Урядом ініціативи МЗС зі створення Інституту та відповідне Розпорядження КМУ. МЗС проведено організаційну роботу із забезпечення діяльності Установи, зокрема реєстраційні процедури, відкриття  рахунків, організація роботи офісу, формування штату, який  забезпечує адміністративно-господарську частину роботи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux