Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив під час виступу в Університеті Преторії в рамках візиту до Південно-Африканської Республіки.
«Ми хочемо відновити відносини, які у нас були — відносини, які ми втратили наприкінці 90-х через заглиблення у власні внутрішні проблеми та потребу зосередитися на нашому поверненні до Європи, до якої ми належимо географічно, історично та культурно», - зазначив міністр.
Дмитро Кулеба наголосив на важливості підтримки сталих зовнішньополітичних контактів для збереження міцних відносин між країнами.
«Не має бути жодних перерв у відносинах між країнами, як і між людьми, тому що країни за своєю суттю дуже подібні на людей: у них є свої упередження, принципи, свої страхи, амбіції і прорахунки своїх амбіцій. Але перший урок, який слід винести, полягає в тому, що будь-яка перерва в дипломатії значно підвищує ціну повернення до неї», - сказав він.
Під час лекції Дмитро Кулеба розповів про виклики сучасного світу, яких зазнає новітня дипломатія. Одним із них є концепція «подвійних стандартів».
«Війна — це випробування того, у що ви вірите. І якщо ви були щирими та чесними до війни, коли казали, що міжнародне право має значення, а територіальну цілісність і суверенітет кожної країни потрібно поважати, тоді прийде час іспиту, коли вам доведеться відповідати за свої слова. І це найскладніша частина дипломатії — збереження чесності», - зауважив глава МЗС.
Серед викликів сьогодення міністр виокремив один із ключових і фундаментальних наративів російської пропаганди - поділ на так звані «Захід» і «Глобальний Південь». На думку глави МЗС України, такий поділ є хибним.
«Чи справедливо буде сказати, наприклад, щодо Африки, що серед африканських країн є одностайність у всіх ключових питаннях міжнародних справ, включно з російською агресією проти України? Ні. Те, як ви голосуєте і як ви підтримуєте відносини з Україною чи Росією, демонструє, що кожна країна особлива», - звернувся міністр до присутніх.
Міністр зазначив, що кожна країна заслуговує на індивідуальне ставлення, а не підведення під спільний знаменник «Глобального Півдня», «Заходу» чи «Півночі».
«Існує таке кліше про те, що світ стає фрагментованим і поляризованим. Це правда, що світ стає все страшнішим місцем для життя, але ми повинні жити в ньому, і будемо жити в ньому. Ми маємо бути успішними», - підсумував він.
Текст виступу міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.