5 липня в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Міжнародна політика» перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у сесії, присвяченій Угоді про асоціацію України з ЄС.
У своєму вступному слові Еміне Джапарова наголосила, що регіон між Балтійським та Чорним морями є простором свободи, безпеки та процвітання на східному фланзі ЄС, який Україна зміцнює своєю зовнішньою і безпековою політикою. За її словами, це робить членство України в ЄС історично неминучим.
Перша заступниця міністра окреслила ключові напрями безпекової взаємодії України з Євросоюзом, одним із яких назвала спільне реагування на новітні гібридні загрози. Вона відзначила, що Україна зарекомендувала себе важливим партнером ЄС у цій сфері.
Еміне Джапарова також розповіла про досягнення України у розвитку політичної асоціації нашої держави з ЄС, зокрема у сфері конвергенції української зовнішньої та безпекової політики з європейською.
«У поточному році рівень приєднання України до заяв ЄС з міжнародних питань складає понад 90%. Цей показник засвідчує, що ціннісно і політично на міжнародній арені Україна вже сьогодні є ближчою до Євросоюзу, ніж деякі країни-кандидати або потенційні кандидати на членство», - зазначила перша заступниця міністра.
Водночас Еміне Джапарова наголосила, що Україна не вважає імплементацію Угоди про асоціацію кінцевою метою відносин з ЄС, а сприймає її як інструмент, що наближає нашу державу до критеріїв членства в ЄС.
Говорячи про наміри України розширювати наявний потенціал Угоди про асоціацію, перша заступниця міністра повідомила про створення Асоційованого тріо - нового формату поглибленої співпраці з питань європейської інтеграції між трьома асоційованим партнерами ЄС Україною, Грузією та Молдовою, який раніше представив на Форумі міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
У ході сесії перша заступниця міністра також порушила питання підтримки з боку Євросоюзу суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. У цьому контексті Еміне Джапарова привітала нещодавнє рішення Європейської Ради щодо продовження побудови подальших відносин ЄС з Росією на основі повного виконання РФ Мінських домовленостей, а також можливості застосування додаткових обмежувальних заходів, включаючи економічні санкції.