22-23 липня державний секретар МЗС України Олександр Баньков здійснив робочий візит до Республіки Кіпр.
У рамках візиту держсекретар МЗС провів зустрічі з постійним секретарем МЗС Кіпру Андреасом Какурісом, постійним секретарем Міністерства фінансів Джорджем Пантелі, директором департаменту у справах ЄС МЗС Кіпру Харісом Хрістодуліду та директором Департаменту міжнародної безпеки Антоніосом Теохаросом.
У ході зустрічей сторони приділили увагу питанням протидії збройній російській агресії, продовження санкційного тиску на Російську Федерацію, надання Кіпром гуманітарної допомоги, підтримку європейської інтеграції України та обговорили питання розвитку економічної співпраці, залучення кіпрського бізнесу та інвестицій до відбудови України. Також, відбувся обмін думками щодо перспектив можливої двосторонньої кооперації у галузі судноплавства.
У рамках візиту Держсекретар також провів окрему зустріч з керівництвом Торгово-промислової палати Кіпру та представниками кіпрських ділових кіл, які представляють на острові судноплавну, аграрну галузь та сферу ІТ. Він обговорив перспективи нарощення взаємодії з українськими компаніями та інвестицій, зокрема в контексті відбудови постраждалих від російського повномасштабного вторгнення регіонів України. Представникам кіпрських компаній представлено презентації інвестиційних можливостей України та міжнародної платформи «NAZOVNI».
Окремим елементом програми стало відвідання та зустріч з керівництвом Кіпрського Центру наземної, морської та портової безпеки (CYCLOPS) у м.Ларнака. Завданням CYCLOPS є проведення тренувальних курсів та обмін досвідом між зацікавленими державами Європи та регіону Східного Середземномор’я за низкою актуальних напрямів підтримання безпеки, зокрема у сфері протидії нелегальному розповсюдженню радіологічних, хімічних та біологічних матеріалів, у питаннях забезпечення безпеки портів та контейнерних перевезень. Іншим важливим напрямом діяльності Центру є кібербезпека.
Українською стороною висловлено зацікавленість у започаткуванні на базі CYCLOPS спільних проєктів та ініціатив, беручи до уваги значний досвід та потенціал причетних установ України у цій сфері. Сторонами домовлено опрацювати пропозиції для визначення пріоритетних напрямів взаємодії у згаданих сферах.